Прайс

Ламінування – це процес нанесення на поліграфічну продукцію (у тому числі і на продукцію широкоформатного друку) прозорої плівки – ламінату. Основним завданням і метою ламінування є захист готової друкованої продукції від впливу зовнішніх факторів та значне продовження терміну експлуатації поліграфії. Це може бути як волога та пил, так і механічні дії. Ламінування дозволяє легко очищати поліграфічну продукцію від забруднень, проводити вологе прибирання.

Розрізняють два основні види ламінування (ламінації) - "холодне" та "гаряче". Єдина відмінність між цими видами в суті процесу нанесення ламінату (ламінуючої плівки) на виріб. У випадку холодного ламінування температура ламінуючого матеріалу близька до "кімнатної". Для нього використовується плівка, що має високопрозору клейову систему, що активізується тиском. При гарячому ламінуванні температура ламінату варіюється до 160 градусів. Як правило, гаряче ламінування використовується для ламінації офісних документів, оголошень, сувенирної, малотиражної та малогабаритної поліграфічної продукції (календарі, візитки, бейджі, посвідчення тощо). Холодне використовують для ламінації широкоформатного друку за допомогою рулонних ламінаторів.

Проводиться ламінування за допомогою спеціального приладу, який називається ламінатор. Він складається з транзитного та притискного пристроїв — валів. Найпростіші моделі мають одну пару валів (поєднують у собі функцію просування та притиску); офісні та професійні ламінатори оснащені двома парами валів. Спеціалізовані ламінатори можуть мати три пари валів для посилення функції притиску. Наявність двох пар валів – достатня умова для якісної ламінації. Якщо ламінатор призначений для гарячого ламінування, він має який-небудь з трьох можливих варіантів нагрівального елемента: нагрівальна пластина, вали, що нагріваються (передня пара), комбінація нагрівальної пластини і валів, що нагріваються. Як правило, всі сучасні ламінатори призначені одночасно для холодної та гарячої ламінації. Залежно від того чи має ламінатор можливість працювати з рулонною плівкою, розрізняються ламінатори рулонні та конвертні (на таких ламінаторах немає розмотуючого пристрою для використання рулонної плівки). Залежно від складності конструкції, ламінатор може мати або не мати можливості: змінювати температуру, швидкість, хід валів на зворотний, запам'ятовувати режим ламінування, мати можливість самовідключення після охолодження нагрівального елемента.

При ламінуванні використовують спеціальну плівку (товщиною від 32 до 250 мкм).

Плівки для ламінування бувають:
-Глянцеві - чудово передають колір зображення, його насиченість та яскравість. Але світлові відблиски, що виникають на глянцевій поверхні, заважають сприймати дрібні деталі, наприклад інформаційний текст.
-Матові - виключають відблиски, дають можливість легко робити написи на поверхні. Ці написи легко стираються звичайною гумкою. Покриття матовою плівкою виглядає більш респектабельно і зазвичай потрібно для ламінування візиток і дорогої рекламної продукції.
-Текстуровані – наприклад, "Пісок", "Полотно", "Льон", "Бризки шампанського", "Тканина" – використовують для декорування поверхні зображення.

Сучасні плівки для ламінування виготовляються на основі трьох видів полімерів:
1. Поліестера (поліетилентерефталат - РЕТ)
2. Поліпропілену (РР, BOPP)
3. Полівінілхлориду (ПВХ або PVC)

Будь-яка плівка на основі поліестеру - багатошарова і містить, як правило, три шари:
-Шар поліестеру (PET), що служить основою і надає плівці жорсткість і пружність;
-Шар поліетилену (РЕ), що служить сполучною ланкою і своєрідною «подушкою» при ламінуванні;
-Шар полімерного «клею» (EVA - етиленвінілацетат) - низькоплавкого (95-120 ° С) полімеру, що володіє адгезивними властивостями.

Межбанк