Прайс

Шовкографія – вид трафаретного друку, в якому масляні, водяні чи синтетичні фарби продавлюються через шовкову сітку за допомогою еластичної пластини - ракеля.

Трафаретний метод друку - це друк практично вручну. Це перенесення зображення кожного кольору окремо на друковану поверхню. Друк проводиться нітро-фарбами, які після висихання, стійкі до дрібних механічних пошкоджень: тертя, дряпання. При використанні спец. фарби друкована продукція набуває вологостійких властивостей.

Цей спосіб друку відрізняється блиском, яскравістю та насиченістю фарби. При шовкотрафаретному друці можливе використання білої, срібної, золотої фарби, різних лаків. Шовкографія дозволяє наносити зображення на всі види картонів будь-яких відтінків, сувенірну продукцію. Друк відповідними фарбами може проводитися практично на всіх матеріалах - на папері, пластиці, ПВХ, склі, кераміці, металі, тканинах, шкірі тощо. Фарби можуть відрізнятися за типом сполучної речовини - водні, сольвентні (на основі розчинників), ультрафіолетового затвердіння, пластизолі (що потребують температурної фіксації).

Візитки, зроблені методом трафаретного друку, вважаються найбільш якісними, стильними, представницькими. Вигляд таких візитних карток не викликає сумнівів у їхній престижності, а якість видно на відстані. Можливе додаткове нанесення прозорого лаку, тоді зображення (наприклад, Вашого логотипу) буде видно лише під певним кутом.

Також шовкографія використовується для друку деколей (перевідних картинок) з подальшим обпалюванням або без нього, а також для нанесення шару, що стирається («скретч») для лотерейних квитків і карток оплати.

Шовкотрафаретний друк – це ручна робота. Кожна візитка, бланк чи конверт друкується по одній штуці. Але, як і будь-яка інша технологія, шовкотрафарет не може все. У цьому способі друку не можливі переходи, переливи з одного кольору в інший. За наявності великої кількості кольорів на макеті ціна продукції суттєво зростає, оскільки друк кожного кольору виготовляється окремо. Однак, як показує практика, два-три кольори для візиток цілком достатньо.

Свою назву «шовкографія» цей спосіб отримав через патент процесу трафаретного друку, виданого в 1907 під назвою Silk screen printing (з англ. "друк шовковим ситом"), не тільки в поліграфії, а й у текстильній, електронній, автомобільній, скляній, керамічній промисловості. Вважається, що цей спосіб друку виник у давнину, але сучасний вид трафаретний друк отримав у середині минулого століття. Завдяки особливостям технології, шовкографія дозволяє друкувати як на плоских, так і на циліндричних поверхнях. Наразі трафаретний друк застосовується і в інших галузях промисловості. Однією з особливостей шовкографії є можливість отримувати товстий барвистий шар від нормальних 8-10 мкм до 500 і більше (для офсету барвистий шар становить 1-2 мкм) з вражаючою покриваністю і яскравістю кольору. Також можна широко використовувати спецефекти - глітери (блискітки), об'ємний друк, імітацію оксамиту або гуми.

Зазвичай термін надання поліграфічних послуг шовкотрафаретним способом друку становить 2-5 днів.

Межбанк

Ви тут:   ГоловнаПослугиШовкотрафарет